سقف های نورگیر

پوششی مناسب و سبک برای سقف های نورگیر کدامند؟

امروزه برای  پوشش دهی سقف حیاط های خلوت، سوله ها، گلخانه ها، مجموعه های تجاری و اداری، سقف استخرها و پارکینگ های خودرو از نورگیرهای پلی کربنات پوشش های شفاف و نیمه شفاف استفاده میشود.

سقف های نورگیر

ویژگی های عمومی ورق های پلی کربنات که باعث برتری آنها شده است

نورگیرهای پلی کربنات تنوع رنگ بالایی دارند،خاصیت شفاف و نیمه شفاف بودن این ورق ها،باعث بازی رنگ ها در حین عبور از ورقها میشود فضای جالبی به وجود می آید.

ورق های پلی کربنات نشکن هستند،به همین جهت در هر فضایی به ویژه سقف ها و نورگیرها می توان با خیالی آسوده از آن ها استفاده نمود.

دکوراسیون داخلی و ورق های پلی کربنات

نورگیرهای پلی کربنات به دلیل وجود هوا در میان دو ورق آن، به عنوان عایق صوت و حرارت نیز کاربرد دارند. و علاوه بر سقف می توان در دکوراسیون داخلی نیز از آنها استفاده نمود. با استفاده از  نورپردازی و سایر ایده های خلاقانه از این ورق ها در طراحی داخلی نیز میتوان استفاده کرد.
 این ورق ها  ضد رطوبت درکل می توان از آن ها در فضاهای مرطوب همچون حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و….هم استفاده کرد.
در برابر عوامل شیمیایی خارجی مانند اسیدهای آلی و معدنی نیز مقاوم هستند، استفاده از آن ها در فضاهای آزمایشگاهی، بیمارستانی و …کاربرد دارند.

یکی دیگر از قابلیت های ورق های پلی کربنات قابلیت سایش و زبر نمودن است:با توجه به این خاصیت میتوان در محیط های پر رفت و آمد تجاری ، اداری و غیره را استفاده کرد.

نورپردازی غیر مستقیم و مصنوعی : ترکیب ورق های پلی کربنات و نور پشت انجام مبشود.
در  طی تحقیقات آزمایشی نورگیرهای پلی کربنات ۲۵۰ برابر شیشه های معمولی مقاوم می باشند در صورتی که در ظاهر شیشه مقاوم تر به نظر می رسد.

کاربرد شهری ورق های پلی کربنات 

استفاده در باجه های دستگاه های خودپرداز:به دلیل داشتن رنگ بندی متنوع و انعطاف پذیری می توان طبق سلیقه کارفرما و رنگ بندی لوگوی بانک یا سازمان، از این ورق ها در بخش های گوناگون طراحی داخلی و نما نیز استفاده کرد.

از دیگر کاربردهای شهری ورق های پلی کربنات:کیوسک های تلفن،پلیس، آتش نشانی، اورژانس و ….اشاره کرد.

سقف حیاط خلوت ارزان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *